Harmonelo sirupy vylaďují nejen střevo

S Harmonelo sirupy jsem se poprvé setkala v říjnu 2020 a od té doby se staly už nadobro součástí mého života. Dělají pro mně dobrou práci.
Střevo je náš druhý mozek, nebo, přesněji – jeden z „mozků“ –  protože mozky máme vlastně tři, jeden v hlavě, druhý v srdci a třetí ve střevech. Osa střevo – srdce – mozek je z neuro-hormonálního a imuniologického hlediska naprosto zásadní. Tyto sirupy, které pro své harmonizující účinky nazývám prostě – harmonelika – vylaďují nejen střevní mikrobiom, ale díky jejich jedinečnému složení a kombinací přírodních látek a superpotravin jsou vhodnými doplňky stravy pro permanentně vytíženého člověka 21. století. Tyto elxíry života už na sobě a na svých blízkých nějaký čas testuji. Přináší mi mnoho užitku. Několik zkušeností a popis mého pozorování vám popisuji níže. Dneska už vím, že mohu s radostí předávat tyto informace dále, nechť jsou vám všem harmonelika také k užitku.

Všechny zde uvedené sirupy si můžete zakoupit u mně osobně nebo na eshopu www.kranio-market.cz. Mohu poslat i na dobírku přes Zásilkovnu kamkoliv. Pokud nevíte, který si koupit nebo jak sirupy užívat, napište mi nebo zavolejte.

Všechny sirupy obsahují tekutou čekankovou vlákninu, jsou slazeny stévií, mají nízký glykemický index, jsou bez lepku a mléčných složek. Sirupy se rychle vstřebávají a mají vysokou biologickou dostupnost aktivních složek.

Mezi hlavní mechanismy působení probiotik patří:

  • obnovení epiteliální bariéry
  • adheze ke střevní sliznici
  • vyloučení patogenních mikroorganismů
  • tvorba antimikrobiálních látek
  • modulace imunitního systému

Všechny sirupy jsou ošetřeny tyndalizací. Co jsou tyndalizovaná probiotika?
Tyndalizace = způsob sterilizace s opakovanými cykly tepla a vlhka. Tyndalizace blokuje schopnost probiotik metabolizovat a reprodukovat se.

Tyndalizované bakterie:

  • zachovávají si schopnost přilnavosti ke střevní sliznici
  • brání adhezi patogenních kmenů
  • nejsou schopny začlenit do své genetické informace geny antibiotik, které způsobují antibiotickou rezistenci
  • mohou být bezpečnější, především pro pacienty s imunosupresivy, starší pacienty a předčasně narozené děti
  • prodloužená trvanlivost produktů (doba spotřeby)

Všechny sirupy jsou symbiotické, můžete je navzájem kombinovat a užívat společně. Jejich účinek se navzájem doplňuje a umocňuje. Nejsou to však léčiva – pouze doplňky stravy a takto je třeba k nim také přistupovat.

Zdroj informací o aktivních látkách, obsažených v sirupech, najdete na stránkách https://www.celostnimedicina.cz.

HARMONELO PROBIO
Atopický ekzém, dermatitidy, lupenka, alergie, reflux, crohn, ulcerozní kolitida, poruchy štítné žlázy, únava, poruchy trávení, zácpa, průjem, vytváří vhodné podmínky pro růst a výživu kvalitního střevního mikrobiomu, můžete nechat na noc v ústech – pomáhá při paradentóze, obnažených krčcích, zánětech v puse atd. Dále je vhodný při mykózách – plísních, kdekoliv, při kvasinkových vaginálních infekcích. Probio je vlajkovou lodí sirupů a poskytuje optimalizaci střevního mikrobiomu, jehož kvalita ovlivňuje náš život více, než si umíme představit.

HARMONELO FLEXI
Flexi díky svému složení velmi ulevuje lidem s revmatoidní artritidou a jinými zánětlivými stavy kloubů a šlach. Díky kolagenu a dalším látkám vyživuje všechny pojivové tkáně, kosti, chrupavky, šlachy, ale také kůži, vlasy, oči, srdce atd. Díky kadidlovníku funguje protizánětlivě a také povznáší psychiku a přináší lehkost, prokrvuje pánev, zvyšuje libido. Je vhodný po infarktu na zhojení jizvy v srdci, po operacích a úrazech, kde je třeba. Také je vhodný při různých ekzémech a lupence, pomáhá při obtížném hojení bércového vředu atd.

HARMONELO VITALITY
Díky aloe je vhodný na všechny zánětlivé stavy, hlavně skryté a dlouhodobé chronické záněty, záněty žil, enzymy ve Vitality štěpí imunokomplexy, které se podílí na vzniku bolestivých stavů kloubů a měkkých tkání, autoimunitní zánětlivé stavy střeva – crohn, ulcerozní kolitida, podpora ledvin, zmírňuje cukrovku 2. stupně, čistí lymfu, detoxikuje, upravuje váhu – je dobrý na hubnutí díky proteáze a enzymům. Neužívat současně s Warfarinem a jinými léky na ředění krve.

HARMONELO LIFE
Zatímco Vitality funguje jako detoxikační a čisticí prostředek, Life jej doplňuje jako absorbent, tedy to, co Vitality vyčistí, tak Life na sebe absorbuje a dostane z těla ven, proto je Life výborný hlavně při intoxikaci chemickými látkami a těžkými kovy. Složení Life podporuje imunitu (betaglukany z hlívy) a doplňuje energii díky dračímu plodu a černé goji, které mají velký podíl antioxidantů. Life podporuje rekonvalescenci, je dobrý po nemoci, po operacích, je to životabudič a tekutá Viagra. Neužívat současně s Warfarinem a jinými léky na ředění krve.

HARMONELO COLOSTRUM
Kolostrum podporuje imunitu díky velkému obsahu imunoglobulinů, dále obsahuje cytokiny – molekuly, které přenášejí důležité informace mezi buňkami a mají vliv na regulaci růstu, dělení buněk, regulaci zánětů a zlepšení obranyschopnosti. Jsou také důležitými prostředníky v regulaci imunitní a zánětlivé odpovědi. Růstové faktory pomáhají stimulovat růst buněk, buněčné rozmnožování a zrání buněk. Koenzym Q10 posiluje srdce a je vhodným doplňkem pro pacienty se srdečním selháním a srdeční slabostí – zlepšuje výkonnost a omezuje dýchavičnost. Koenzym Q10 chrání také před tvorbou krevních sraženin, snižuje vysoký krevní tlak, omezuje nepravidelnosti pulzu a zmírňuje bolesti při angíně pectoris. Pomáhá při vyčerpání a únavě, urychluje rekonvalescenci po mozkové mrtvici, zmírňuje alergické reakce a astma, urychluje hojení po chirurgických zákrocích a potlačuje chronický únavový syndrom. Vitamín K přispívá ke správné srážlivosti krve a k udržení zdravých kostí. přispívá ke správnému vstřebávání a využití vápníku a fosforu, k zdravému růstu a udržení zdravých zubů, kostí a svalů a ke správné činnosti imunitního systému. Neužívat současně s Warfarinem a jinými léky na ředění krve.

HARMONELO LACTO A BIFI
Ideální pro pacienty s úzkostí a depresemi. Vhodný také pro ty, kteří jsou po intenzivní antibiotikové kůře, po chemoterapiích, pro ty, kteří pracují dlouhodobě v bazénech s chlorovanou vodou. Díky svému složení
optimalizují počet přátelských bakterií, navíc bifidobakterie mají omlazující účinek. Bifidobakterie také pomáhají produkovat další důležité chemikálie, včetně vitamínů B a zdravých mastných kyselin. Mohou také pomoci předcházet infekcím z jiných bakterií, jako je E. coli, částečně tím, že produkují chemikálie, které zabraňují průniku toxinů do krve. Pomáhají zklidnit střevo při dráždivém tračníku. Bifidobakterie a laktobacily dokážou osídlit zažívací trakt, a tím zlepšují prostředí střevní mikroflóry. Pomáhají při prevenci a léčbě průjmových onemocnění, snižování hladiny cholesterolu, tlumení alergií a ekzému, zmírňují zácpu a nadýmání a jsou cennou pomocí při prevenci a podpůrné léčbě zánětlivých střevních onemocnění. Lacto je velmi jemné a laskavé, zklidňuje střevo i emoce, vylaďuje do pohody. Vhodné taky pro maminky na podporu laktace. Bifi díky přidanému butyrátu opravuje a zaceluje střevní sliznici

Jak účinkují tato harmonelika na jemněhmotné úrovni psychosomatiky?

Kromě fyziologických účinků, které jsou na tělesné struktuře jasné a patrné, tady není pochyb, vnímám i další, velmi jemněhmotnou práci, kterou tato harmonelika umí.

Jak pracují na psychosomatické úrovni? Tady je pár postřehů z mého pozorování:

Flexi – to je moje srdcovka. Je famózní v tom, že vás rozpohybuje. Nejen tělesně – že uvolní klouby, vazy, šlachy, fascie, ale hlavně – v konceptu tělo-mysl vás rozpohybuje i v myšlení a emocích. Najednou máte spoustu nových nápadů, do všech věcí se vám chce, protože máte dostatek energie. Boswelia – kadidlovník vás opravdu povznese do jiných úrovní bytí. A hlavě – umí mazat staré mentálně-emoční vzorce. Díky ní dokážete být více nad věcí.

 

Lacto – to je hýčkající miláček, kojící maminka pro dospělé! Je něžné pro střevo a díky signálním molekulám povzbuzuje růst. A vy víte, že buňka má dva základní stavy, buď roste, anebo zaniká, život nebo smrt. Lacto je pečující, hýčkající náruč bezpečí. Když beru Lacto, cítím se vybavená pro život. Kryje mi záda.

 

Bifi – to je medík. Slaďoučký nektar, úplně rozumím čmeláčkům. Je to vášeň pro sladký život. Pohodář. Díky megadávce tekuté vlákniny vyčistí střevo od všech starých nánosů, ve všech záhybech, všechno, co sebou nosíme už léta a hnije to v nás. Jak můžeme někomu odpustit, když ten dotyčný v nás furt hnije? Je to hooodně osvobozující, vysmějčit tyto staré nánosy. To se pak dostaví taková lehkost bytí. Nezatížená minulostí. Nádhera.

 

Life – to je pro mně nálož energie, jak říkají harmoneláci – přírodní RedBull bez chemie. Miluji jeho temnou červenou barvu, je to život. Pro mně je Life spouštěč tvoření. S ním nemá lenost šanci a je tak nabitý energií, že boří podvědomé limity typu – to nezvládnu. Ale zvládnu. S tímto zdrojem ano. Koncentrovaný život v sirupu. Konečně.

 

Vitality – to je úklid. Detox. Najednou vidím ten binec a říkám si – hm, tohle už nepotřebuju, tak co s tím – mohu to odevzdat. Děkuji. Na úrovni mentálně-emoční mě učí odevzdávat staré vzorce myšlení, které už jsou přežité. Vitality je pro mně jako profi úklidová forma, která ví, co s tím vším. Už na ten binec nejsem sama, uf.

 

Colostrum – to je zdroj primární výživy. A je to takový můj štít. Vnímám jeho ochranu, nic z venčí na mně nemůže. Jako bych cítila, že jsem soběstačná ve všech oblastech života – vyživuje mně, kolostrum je plné imunoglobulinů, poskytuje ochranu -D3 zabraňuje proniknutí virů do buňky, KoenzymQ10 řídí metabolismus a přeměňuje energii ze stravy na bioenergii pro tělo – mitochondrie jej milují, prostě Colostrum je můj táta živitel a ochránce. Nebo takový strážce na hradbách, neproklouzne ani myš a vnitřní zásobování je neohroženo.

 

Probio – to je takový síťař, parťák pro všechny. On to umí krásně propojit, je takový symbiotický prvek. Zcelistvuje. Je úplně primární a základní BIO ŽIVOTNÍ ELEMENT. Vylaďuje, když je něčeho moc, ubere, když málo, tak přidá. Takto ho vnímám já. Hlídá mně, abych nepřestřelila někde, abych si hlídala míru a intenzitu všeho – práce, emocí, odpočinku. Mám ho ráda, parťáka.