Inspirace pro osobní rozvoj

Stanislav Grof o dnešní psychospirituální krizi: Když se hroutí společnost, probouzí se nevědomí

Hostem aktuální Diagnózy F byl americký psychiatr českého původu Stanislav Grof. Řeč byla i o jeho přesvědčení, že má každý člověk ve svém nevědomí záznam o celém průběhu porodu. „Psychiatři tomu ale nevěří. Myslí si, že někdy padesát hodin dušení a třeba i umírání, nezpůsobí trauma. Kdežto nějaký špatný pohled matky nebo problémy s kojením podle nich můžou člověka poznamenat na celý život, to je podle mě trochu logický skok,“ vysvětluje Grof.

Celý článek najdete na stránce RádioWave zde

Radek Neškrabal, BCST – Základní přístupy ke kraniosakrální terapii

Milé a laskavé povídání Radka Neškrabala o hlavních přístupech v kraniosakrální práci. Jak se tato metoda vyvíjela, jaký je rozdíl mezi osteopatií a biodynamikou, jak se v kraniosakrální praxi praktikuje dnes?

Jaký je odkaz kraniosakrální terapie pro každého z nás? Nechte se inspirovat :o)

MUDr. Jan Šula a Jaroslav Dušek – 7 bran imunity a imunologie odpuštění

Duše K – tentokrát s MUDr. Janem Šulou o tom jak ochránit své zdraví bez lékařů a léků

Díl Mozek, hra molekul objevuje chemické pozadí schizofrenie a deprese. Pokusili jsme se neurovědecké poznatky konfrontovat se zážitky dvou skutečně nemocných žen a vystihnout jejich pocity a problémy. Velkou výzvou bylo co nejvěrněji zachytit výzkum experimentální psychózy, kdy vědci podávají dobrovolníkům psychedelika a potom je skenují na magnetické rezonanci. Věřím, že tyto experimenty, momenty praktické vědy, jež se objevují v každém díle cyklu, diváky upoutají a každý díl pak poctivě dokoukají až do konce. Stojí to za to.

MUDr. Milan Hrabánek, Holotropním dýcháním ke znovuzrození

Povídání o možnostech pomoci lidem v těžkých životních situacích jinak než psychofarmaky a metodami klasické psychiatrie. Mezinárodní transpersonální centrum HOLOS v Opavě nabízí kompletní služby – od akutní intervence včetně rezidenčních pobytů až po nabídku volnočasových a komunitních aktivit.

Pjér la Šé’z – Duševní onemocnění a psychospirituální krize

Pjér mluví na nahrávce o svých pocitech, myšlenkách a východiscích, které se vynořily v době, kdy procházel psychospirituální krizí. Zakořeněnost, kterou postrádají lidé v psychóze, je u psychospirituální krize alespoň částečně zachována. Nešlo však vůbec o to, klást nějaké nové hranice mezi lidi s psychózou a lidi s psychospirituální krizí. Eliška Pražáková mluvila o svých zážitcích a přiměla psychoanalytika a hudbeníka k mnoha osobním vyjádřením. Ta mohou prospět těm, kteří občas mají pocit, že se v sobě a ve světě ztrácí.

Závislost jako hrozba a jako příležitost – MUDr. Stanislav Kudrle

Krásné a hluboké povídání, které vám lecos poodhalí. Cesta k hlubšímu pochopení mechanismů závislostí ve všech jeho podobách.

KVANTOVÝ AKTIVISTA AMIT GOSWAMI
film o spiritualitě kvantové fyziky

Co je to vlastně VĚDOMÍ?  …

Dr. Amit Goswami, Ph.D., je americkým profesorem kvantové fyziky indického původu. Je široce uznáván jako jedna z vedoucích osobností celosvětového hnutí za změnu mainstreamové vědy. Profesor Goswami prosazuje odklon od materialistické vědy směrem k vytváření tzv. nové vědy zahrnující vědomí (angl. science within consciousness). V posledních letech (již v důchodu) se věnuje psaní knih a přednáškám pro širší veřejnost. Je vizionářem, který ohlašuje nástup nového dominantního trendu pro 21. století – revitalizaci všech oblastí života – od myšlení až po ekonomiku.

Šestidílný dokument CESTA DO HLUBIN MOZKU

  1. Co je skutečnost?
  2. Co nás dělá kým jsme?
  3. Kdo nás ovládá?
  4. Jak se rozhodujeme?
  5. Proč se vzájemně potřebujeme?
  6. Kým budeme?