Kvalita života je ve střevech

By 20. 11. 2020 23 listopadu, 2020 Zajímavosti

Tento rok kovidí mi přinesl mnoho benefitů. Jedním z nich je prostor a čas na studium. Zatímco v letech minulých jsem zkoumala hlavně světy astrální a vesmírné, s nekonečností horizontů multidimenzionálních časoprostorů, tento rok jsem plně ponořená dovnitř, do sebe, na nejmenší úroveň sebe sama, úroveň fotonu. Ale o tom napíšu příště, protože tohle bádání si také nechci nechat jen pro sebe. To, co s vámi chci sdílet teď a tady, je pochopení významu, jak důležitá je kvalitní výživa a jak úzce spolu souvisí střevo a mozek. Ano, všichni víme, že kvalitní výživa je důležitá, že jsme to, co jíme, ano, ano, na úrovni mysli tomu všichni rozumíme. A připouštíme to, že tomu tak je. Jenže – je tady velikánské ALE. Navzdory tomu, že to všichni tak nějak víme, málokdo z nás je schopen to začít dělat. Kolikrát už jste si taky řekli – už nebudu jíst ty sladkosti, přestanu kouřit, budu se více hýbat, měla bych …, neměla bych … známe to všichni. Proč to nejde? Proč jsou ty stravovací návyky tak zažité, proč mi to zdravé jídlo nechutná? Víte proč? Protože to není v souladu s vaším „vnitřním“ obsahem a nejste to tak zcela vy sami, kdo rozhoduje o vašich chutích.

Co ovlivňuje naše chutě?

Totiž to, na co máme chuť, to mnohdy není naše vědomé rozhodnutí, je to rozhodnutí všech těch bakterií dalších patogenů – to ony rozhodují za nás, co my, jejich hostitelé budeme jíst. Takže – když to řeknu přímo – my tím, co jíme, živíme hlavně to, co v nás bydlí. Vezměte si třeba takové kvasinky. Co potřebují kvasinky ke svému životu? No přece cukr. Prakticky jediným cílem života kvasinek je reprodukce. Dceřiné buňky kvasinek jsou identické se svými rodiči. Mají-li dostatek kyslíku, cukru, minerálních látek, enzymů a aminokyselin, množí se rychle. A výsledkem jsou mykózy – tedy plísně. A plísně – to nejsou jen zažloutlé nehty, nebo kožní plísně. Plísně jsou všude. I ve střevech, v krvi, v orgánech, v tkáních. Prostě všude. A aby si taková kvasinka zajistila dostatek potravy, dokáže svého hostitele přinutit, aby si šel třeba pro čokoládu i ve dvě v noci, protože je to otázka života a smrti – teda, života a smrti kvasinky. A to jsou jen kvasinky. A kde je dalších zhruba 5kg různých parazitů, bakterií a patogenů, které žijí v našem těle a které také chtějí svoji dávku. Ne všechny bakterie jsou škodlivé, je v nás i armáda prospěšných cizopasníků. Důležitá je rovnováha. Jako ve všem. Optimální množství.

Co se děje uvnitř střev, děje se i v našem životě

Když zažívací systém nefunguje správně a není v dobré kondici, pak ani nefunguje zažívání. Zažívání je takové hezké slovo. Když mi nefungují střeva, pak nejsem schopná vstřebat a zažít to, co se mi děje. Už je to deset let, co jsem trpěla ulcerozní kolitidou, zánětem tlustého střeva. Kolitida je autoimunní onemocnění a projevuje se velkými bolestmi břicha, nadýmáním a úpornými průjmy. V té době jsem nebyla schopná strávit a vstřebat svůj život. Bylo toho moc. Moc nezpracovaných emocí, tolik bolesti, smutku, frustrace a hněvu, že už to nešlo zpracovat a můj emoční průjem se vtělesnil do fyzického průjmu. To jsem ještě neznala kraniálku a vůbec jsem o sobě nic nevěděla, takže jsem žila ten příběh oběti a ládovala se Asacolem a mnoha dalšími léky.

Takže – jednoduše řečeno – jak uvnitř, tak navenek. Pokud jsem uvnitř harmonicky vyvážená, můj zažívací systém je v dobré kondici, moje tělo dostává kvalitní výživu, pak jsem nastavená do procesu růstu. Každá buňka v mém těla má dva směry existence – buď roste a prosperuje, anebo zaniká a umírá. Buď rostu – nebo umírám. Není jiné cesty. Je to jednoduché. A co ovlivňuje buňku, jestli roste anebo zaniká? No přece podněty z jejího prostředí. A co tvoří kvalitní kultivační prostředí buňky? No přece kvalitní výživa, která poskytuje kvalitní výživu mé krvi, mým tkáním, orgánům, mým kostem. A jak se krásně říká, ve zdravém těle zdravý duch. Takže je-li vaše tělo zdravé již od nejmenší úrovně buňky, je zdravé i na úrovni tkání a orgánů, je zdravé i na úrovni mysli a duše. Je to celistvé. A když se dostanete do této úrovně celistvosti, pak už vás ani nenapadne chovat se k sobě tak, že si budete ubližovat. Už nebudete jíst ta hnusná chemická jídla, protože vám prostě nebudou chutnat. Už nebudete mít chuť na cigaretu, protože vám s ní nebude dobře, prostě, už to svému tělu NEUDĚLÁTE.  A víte, co je na tom všem nejlepší?  Že to všechno se bude dít úplně samo! Stačí jen změnit obsah střevní mikrobioty.

Osa mozek – střevo

Bloudivý nerv (Nervus Vagus) je hlavním nervovým propojením mezi střevem a mozkem a na ose mozek-střevo je přenašečem serotoninu. Z tohoto hlediska je fyzilogicky důležité a prospěšné mít střevo v dobré kondici. Když se na to podíváme selským rozumem, jedná se o toto: vnitřní nervový systém posílá do mozku – do centrálního nervového systému informace o vnitřním prostředí našeho těla. Když jsem uvnitř na pokraji přežití, kdy patogeny a toxiny vedou bitvu s tím přežívajícím zbytkem přátelských bakterií v našem střevě, tak jak se asi můžeme cítit navenek?  Cítiíme se v ohrožení, máme strach, něco uvnitř nás stále bojuje, posily jsou v nedohlednu a my cítíme, že už na to všechno nemáme sílu. Selháváme. Kolabujeme. Onemocníme. Nemáme chuť do života. Naše „pevnost“ je neustále obléhána nepřátelskými vojsky a my už nemáme kde brát. Naši vojáci už jsou vyčerpaní, už střílí na všechno, co se kde pohne, a je jim jedno, jestli je to nepřítel, nebo někdo vlastní. Už nemají kapacitu rozlišovat, kdo je kdo. A v tu chvíli nastupují autoimunitní poruchy. Kolabujeme. Náš vnitřní obranný systém se hroutí. Když se toto děje uvnitř nás, skryté našim zrakům a mnohdy i pocitům, může to trvat i léta, než nám to dojde. Naše tělo je opravdu velmi, velmi moudré a vydrží hodně moc hrubého zacházení. Dlouhodobě. Bohužel. Nebo Bohudík. Kdo ví.

Co se stane, když začnete harmonizovat svůj střevní mikrobiom?

Harmonizovat střevní mikrobiom lze mnoha způsoby, od úpravy stravy, až po implantaci cizí  zdravé stolice. Dneska už většina z nás ví, co znamenají slova prebiotika a probiotika. Je jich na trhu mnoho a v různých kvalitách. Někdy je těžké se v nich vyznat a kolikrát ani nepoznáte, jestli jsou jejich účinky dobré, jestli vašemu střevu skutečně dodávají to, co potřebuje, protože každý z nás jsme jedinečný.  Abyste „nestříleli“ tu obsadu bakterií takhle naslepo, můžete využít test mikrobiomu vašich střev. Je jednoduchý a z pohodlí vašeho domova vše zařídíte. Objednáte si testovací sadu, do které jednoduše podle návodu dáte malinký vzorek stolice a zavoláte kurýra, který od vás vzorek odebere a doveze do laboratoře. Vyplníte dotazník a pak už jen čekáte na výsledky, abyste se dozvěděli, jak máte staré střevo, jestli je v dobré kondici a pokud ne, tak vám doporučí dávkování konkrétních přípravků – na míru přesně vašemu střevu.

Když je vaše střevo v dokonalé kondici, můžete vnímat a prožívat toto:

 • Máte radost ze života, jen tak, z podstaty. Stav radosti a štěstí má trvalejší povahu, už nemáte potřebu dělat něco, aby …
 • Stolice je pravidelná – několikrát denně, a nijak vás neobtěžuje, nemáte ani zácpu, ani průjem, ani křeče. A nesmrdí. Jo, píšu to tady na rovinu, vaše stolice ani větry nesmrdí tak, že si po sobě na wc musíte vyvětrat nebo vystříkat půlku voňavého spreje, protože ten, co by tam přišel po vás, by se asi vyvrátil. Ale skutečně, už to ve vás tak nehnije.
 • Vaše imunita funguje lépe. Vaše tělo je dokonale vyživené, protože střevní stěna není poškozená a není pokrytá slizem, hlenem, zalepená nánosy lepku apod. Jedině čistá a zdravá sliznice tenkého střeva dokáže plnohodnotně vstřebat živiny z potravy. Dokud máte v nepořádku střevo, pak veškerá kvalitní a drahá strava jsou doslova prosrané peníze. Jen to vámi projde a tělo si z toho vezme minimum. Více není schopno vstřebat. A další pozitivní efekt s tím spojený jsou menší porce jídla. To, že jste schopni vstřebat z jídla maximum živin už vás nenutí jíst hromady jídla, které jsou akorát zátěží pro zažívací systém a tloustne se z toho.
 • Váš autonomní nervový systém se také zharmonizuje a uklidní. To má velký vliv na vnímání emocí a bolesti. Jednoduše – když je střevo v dobré kondici, prožíváte pozitivní emoce a lépe zvládáte bolest, když už nějaká přijde.

Vibrace, frekvence a strava

Existuje ještě další vliv, který ovlivňuje to, co jíme, a tím je naše vibrace. Naše frekvence. Čím vyšší frekvence, tím vyšší úroveň vědomí. Vysokovibrační potraviny jsou živé potraviny bohaté na enzymy. Proto citliví lidé, kteří vibrují na vyšších frekvencích, nejsou ani schopni pozřít jedovatá mrtvá jídla, protože jim to nic výživného nedodá. A ještě to oslabí jejich systém tak, že pak mají co dělat, aby to vůbec zpracovali.

Nemáte zatím sílu nebo chuť měnit svoje stravovací návyky a přesto se chcete cítit dobře a být zdravě vyživení?

Zkuste na to jít takzvaně od lesa. Zkuste přidat do svého jídelníčku probiotické sirupy. Nemusíte nijak rapidně měnit své stravovací návyky, pokud na to nemáte kapacitu a pokud vám zdravá strava nechutná. Nechte to k sobě přijít. Pozvěte do svého života lehkost. Když budete užívat tyto sirupy, postupně se bude váš střevní mikrobiom měnit. A budou se vám měnit chutě. Skutečně je tomu tak.

A víte, co je na tom všem nejlepší?

Že to všechno se bude dít úplně samo!

Stačí jen mít ten správný obsah střevní mikrobioty. Vyzkoušejte si to sami. Funguje to.

Dlouho jsem hledala něco, co by se dalo doplnit ke kraniálce, nějaký výživový doplněk, který by uměl dokonale harmonizovat nervový systém. Hledala jsem něco, co bych mohla dát sebou klientovi domů, něco, co by byl schopen aplikovat každý a co zaručeně funguje všem. A našla jsem.

Harmonelo sirupy dokonale vyvažují nejen střevní mikrobiom, ale celý nervový systém.

Proč zrovna tyto sirupy Harmonelo? Protože:

 • jsou symbiotické a navzájem se podporují.
 • jsou vysokovibrační a kvalitní.
 • jejich složení je jedinečné, vylaďují nejen střevní mikrobiom, ale vyživují do poslední buňky, vaše mitochondrie budou chrochtat blahem.
 • podporují imunitu díky beta glukanům, vitamínu D3 a K
 • zastavují zánětlivé procesy díky alove vera
 • navracejí průžnost a pevnost do těla díky velkému množství dobře vstřebatelného kolagenu
 • omlazují díky koenzymu Q10 a bifi
 • vrací chuť do života díky dragon fruit, černé goji a kadidlovníku
 • přinášejí lehkost bytí – mám pokračovat?

Vyzkoušela jsem je všechny – všech sedm. A všechny se průběžně staly součástí mého života. Nemůžu vám tady na web napsat všechny jejich účinky, protože se to nesmí, z nějakého podivného nařízení na to existuje zákon. Ale můžu vám tady napsat, v čem to pomáhá mi, to se snad může.

 • Moje váha šla dolů (proteáza a enzymy ve Vitality)
 • Zlepšila se mi moje trombotická noha, nenatéká, nesvědí. (zmizely drobné záněty díky Vitality)
 • Moje tělo je pohyblivější a pevnější (kolagen ve Flexi)
 • Mám více energie (kadidlovník ve Flexi, dračí plod a goji v Life)
 • Mám radost ze života a už od rána se mi chce dělat spoustu věcí, nemusím čekat, až se proberu
 • Uvnitř svého těla vnímám, jak se moje buňky smějí. Je mi fajn.
 • Moje odpadové hospodářství funguje skvěle, nic ve mně nezahnívá a nezůstává, ani fyzicky, ani emočně, a ani mentálně. Nazvala bych to dokonalým plynutím.

A jak si můžete tyto elixíry mládí objednat?

1. Přímo na stránkách Harmonelo – a pokud chcete výhodnější cenu, zaregistrujte se. Při registraci budete mít možnost nakupovat mnohem levněji a v akci 3+1 zdarma, opakovaně, neomezeně, bez žádných dalších podmínek. Cena bez registrace je 1250 Kč, s registrací je 999 Kč a v akci 3+1 zdarma je cena jednoho sirupu 750 Kč.

2. Pokud se nechcete nikde registrovat, můžete si sirupy objednat přímo u mně a osobně si je převzít. Objednávky pak pište na emailovou adresu inka@kranio-ostrava.cz. Cena bude záviset na velikosti vaší objednávky.

3. Pokud si chcete objednat svůj vlastní mikrobiom test, objednejte si jej také na stránkách Harmonelo, a i zde platí, že registrovaný zákazník má výhodnější cenu.

Harmonelo Colostrum

Harmonelo Colostrum je čistě přírodní tekutina s vitamínem D a K. K udržení správné funkce imunity a kostí je potřeba pochopit a poznat faktory, které vyvolávají nástup procesu stárnutí. Klíč úspěchu hledejme ve vitamínech K a D. Přednostmi Colostra, jako hotové, ucelené potraviny, je obsah nezbytných vitaminů, nenasycených mastných kyselin, minerálů, aminokyselin, mléčných cukrů, růstových a imunitních látek.

Harmonelo Flexi

Doplněk stravy Harmonelo Flexi je sirup s pomerančovou příchutí, který obsahuje jedinečnou směs kolagenu, MSM, chondroitinu a boswelie. Obsahové látky klejopryskyřice kadidlovníku pilovitého (Boswelia serrata), přispívají k udržení normálního stavu kloubů. Základem sirupu je 85% rozpustná čekanková vláknina na bázi fruktooligosacharidů, která podporuje přátelské střevní bakterie.

Harmonelo Probio

Doplněk stravy Harmonelo Probio je sirup na bázi prebiotické rozpustné vlákniny z čekanky. Obsahuje jedinečnou kombinaci 12 probiotických kmenů šetrně ošetřených tzv. tyndalizační technologií, díky které si probiotika zachovávají svůj účinek. Doporučená dávka obsahuje probiotikum vyrobené z 10 miliard bakterií. Produkt je posílen čistým inulinem, čímž se vytváří silný synergický efekt na přátelské střevní bakterie.

Harmonelo Vitality

Doplněk stravy Harmonelo Vitality je sirup na bázi prebiotické rozpustné vlákniny z čekanky. Obsahuje jedinečnou kombinaci aktivních enzymů papainu, bromelainu a proteáz. Aloe vera působí jako účinný antioxidant přispívá k očistě organismu. Základem sirupu je 85% rozpustná čekanková vláknina na bázi fruktooligosacharidů, která podporuje množení přátelských střevních bakterií.

Harmonelo Bifi

Chutný sirup na bázi prebiotické rozpustné vlákniny z čekanky. Obsahuje jedinečnou kombinaci 12 probiotických kmenů. Probiotika jsou šetrně ošetřena tzv. tyndalizační technologií, nedochází tak k narušení probiotického účinku a přátelské bakterie si zachovávají svůj účinek.
Uvádíme na trh zcela nový doplněk stravy, jehož hlavním cílem je působit příznivě na střevní mikrobiotu – napomáhá k udržení jejího normálního stavu a zároveň k lepší a hladší průchodnosti střev. Jednou z největších výhod je pak možnost použití i v nestandardních případech, kdy není doporučeno užívat běžně dostupná probiotika. Zvyšuje příjem bifidobakterií.

Harmonelo Life

Doplněk stravy Harmonelo Life je sirup na bázi prebiotické rozpustné vlákniny z čekanky. Obsahuje jedinečnou kombinaci šťáv z plodu dragon fruit (dračí plod – pitaya) a goji, fortifikovanou betaglukanem z hlívy ústřičné. Dračí plod (Dragon fruit) je oblíbený tradiční plod z oblasti střední Ameriky a Asie. Plody kustovnice čínské, neboli goji, jsou díky svému složení označovány za superpotravinu 21. století. Základem sirupu je 85% rozpustná vláknina na bázi fruktooligosacharidů, která podporuje přátelské střevní bakterie.

Harmonelo Lacto

Chutný sirup na bázi prebiotické rozpustné vlákniny z čekanky. Obsahuje jedinečnou kombinaci 12 probiotických kmenů. Probiotika jsou šetrně ošetřena tzv. tyndalizační technologií, nedochází tak k narušení probiotického účinku a přátelské bakterie si zachovávají svůj účinek.
Uvádíme na trh zcela nový doplněk stravy, jehož hlavním cílem je působit příznivě na střevní mikrobiotu – napomáhá k udržení jejího normálního stavu a zároveň k lepší a hladší průchodnosti střev. Jednou z největších výhod je pak možnost použití i v nestandardních případech, kdy není doporučeno užívat běžně dostupná probiotika. Zvyšuje příjem laktobacilů.

Microbiome Test

Díky MICROBIOME TEST určíme věk mikrobioty člověka a zjistíme není-li narušený stav vašeho střevního systému. Porovnáme zastoupení vybraných skupin bakterií a přiřadíme je k dané věkové skupině.
Včasným odhalením velkého rozdílu mezi skutečným věkem jedince a jeho mikrobiomovým věkem lze totiž nepříznivý trend zastavit a změnou životního stylu předejít fatálním důsledkům.

A ještě jedna příležitost – pro ty z vás, kteří se zamilujete do Harmonela tak, jako já a chcete uzdravit i své finance, napište mi.