Novoroční bilancování

By 1. 1. 2017 Aktuálně

Novoroční bilancování

Loňský rok byl pro mně rokem nacházení těch správných způsobů a cest, jakými mohu uchopit svoji profesi kraniosakrálního terapeuta. Prošla jsem intenzivním terapeutickým výcvikem u Radka Neškrabala, BCST, několika provozovnami (Salon Hanah Hrabůvka, AvicenaSpa Klimkovice, masérna v Porubě atd.) a každá ta etapa byla pro mě velmi inspirující a mnohé mě naučila.  Zde bych chtěla poděkovat těm mým klientům, kteří se mnou statečně absolvovali všechny moje přesuny, vážím si vaší tolerance a ochoty za mnou cestovat, děkuji.

S podzimem jsem ale cítila čím dál zřetelněji, že chci svoji praxi propojit více s klasickou lékařskou péčí, pozvednout kraniosakrální terapii na úroveň obecně akceptovaných rehabilitačních metod, stejně jako je tomu v zahraničí. První krok k realizaci tohoto záměru se podařil – a tím je umístění mé ordinace do budovy polikliniky Mephacentrum. Mám z toho velkou radost a děkuji vedení polikliniky, že mi umožnilo otevřít si zde svoji praxi. Zdravotnických zařízení, která tuto službu nabízí, zatím u nás není mnoho.

Rok 2016 v číslech:

562
poskytnutých KST terapií
117
spokojených klientů
271
hodin odborného výcviku

Děkuji vám všem za vaše příběhy, za sdílení vašich osudů, děkuji, že jsem mohla být průvodcem na vaší cestě životem po určitý čas, děkuji, že jste obohatili můj život svým lidstvím, děkuji, že v sobě nacházíte odvahu čelit životním výzvám, děkuji, že svým BYTÍM  dáváte smysl mé práci.

Co chystám v tomto roce?

V roce 2017 budu dále pokračovat v osvětě kraniosakrální terapie, každý měsíc budu mít nějaký seminář, kurz pro začátečníky anebo přednášku. Lektorská činnost mě provází takřka celým mým profesním životem už od dob, kdy jsem ještě pracovala v IT, takže využiju mnohaleté lektorské zkušenosti i v této oblasti, moc mě to baví.

Také budu plnit pro mě nádhernou roli asistenta při odborném výcviku nových terapeutů na kurzech Radka Neškrabala. Velmi mě těší, že mohu být i nadále po boku mého učitele a průvodce, protože Radek je pro mě velká inspirace, děkuji a jsem za tuto příležitost vděčná.

Mým dalším záměrem je navázat spolupráci s některými lékaři (zejména v oborech neurologie a ORL) a psychoterapeuty. Již vznikají první zárodky plodné spolupráce a těším se na další vývoj.

Se zvyšujícím se počtem klientů a terapií začínám pociťovat i větší potřebu vlastní regenerace – takže letos zařazuji do svého rozvrhu více aktivit, které mě nabíjí, více odpočinku ale i pohybu, a hlavně – dostatek prostoru pro vlastní terapie a supervize, abych nezakrněla anebo nevyhořela, ale byla pro vás vždycky svěží a optimismem sršící terapeut, na kterého se můžete spolehnout, když vám samotným není nejlíp. S tím souvisí také omezení některých mých služeb – zejména práci v terénu jsem musela omezit na minimum a lokalitu Praha zatím také otvírat nebudu.

No, a vyhovuji také přání těm, kteří preferují platbu kartou – v brzké době budu mít také platební terminál pro online platby.

Děkuji vám všem moji milí za vaši přízeň a těším se na další setkávání s vámi. Přeji vám všem, abyste byli spokojení, zdraví a šťastní – a pokud teď ještě nejste – aby ta cesta ke spokojenosti netrvala příliš dlouho.

Inka