Výzkum – případové studie využití kraniosakrální terapie

Případová kranio studie: Evropský prospektivní výzkum

The Cranio Case Study: A Prospective Survey in Europe

Zájem o kraniosakrální terapii významně roste a klienti často zaznamenávají úžasné výsledky. Vědecká dokumentace bohužel chybí a úspěch kraniosakrální terapie zatím zůstává pouze v rovině individuální zkušenosti. Pro vyjednávání
s pojišťovnami, oficiálními institucemi a běžně využívanými informačními databázemi (jako je např. Wikipedie) jsou vědecká data efektivity terapeutické metody naléhavě potřebná.

Ve spolupráci německé Univerzity v Duisburg-Essen, Německé kraniosakrální asociace (CSVD) a Německé upledgerovské asociace (UCD) bude probíhat případová studie sledující využití a efektivitu kraniosakrální terapie. Tímto vás žádáme o spolupráci. Chtěli bychom nasbírat co možná nejvyšší možné množství kazuistik klientů a jejich zkušeností.

Výzkumu se mohou zúčastnit všichni klienti – dospělí i děti, kteří přicházejí na kraniosakrální ošetření.

Prospektivní případová zpráva shromažďuje data o klientovi před začátkem terapie. Klient je následně ošetřován a dotazován znovu po dokončení série ošetření. Terapeut krátce dokumentuje zásadní kroky ošetření.

Od ledna 2019 se s radostí připojuji k tomuto důležitému výzkumu a je pro mně velká čest být součástí. Budu velmi ráda, pokud se i vy připojíte k výzkumu a podělíte se o svoje zkušenosti s kraniosakrální terapií.

Dotazníky a formuláře jsou u mně k dispozici, pokud máte o účast na výzkumu zájem, napište mi při objednání do poznámky „Výzkum“.

Děkuji vám za přízeň a těším se na setkávání s vámi.

Více informací o tomto výzkumu a o výsledcích dalších výzkůmů najdete na stránkách České kraniosakrální asociace: