Skip to main content

Tajemství toulavého nervu

Bloudivý nerv – nervus vagus – mně provází už od počátku mé kraniosakrální praxe. Tento nerv mě fascinoval svojí velikostí, svým významem a tím, co všechno ovlivňuje. Mnohokrát se mi ukázal v konkrétním projevu určitých symptomů, které jsem měla potřebu dále zkoumat – proč má zrovna tento člověk vysoký tlak, nebo pálení žáhy, nebo dráždivý tračník, arytmii, depresi, tinitus, inkontinenci…? Když jsem pátrala po příčinách a okolnostech všech těch potíží, vždy tam byl přítomen i bloudivý nerv. Zdrojem mého pátrání po informacích byly především zahraniční weby a knihy, a tyto zdroje mě navedly dále, do polyvagální teorie, do souvislostí autonomního nervového systému, traumat a obranných mechanismů chování a prožívání. Pozoruji to už léta a během stovek setkání s lidmi a s jejich příběhy vnímám stále větší úctu k našemu tělu jako celku a bloudivý nerv je pro mě významným průvodcem tohoto poznávání. Před čtyřmi roky jsem začala tajemství bloudivého nervu předávat i na svých seminářích. Vždy to bylo velmi obohacující. Nejdřív jsem si myslela, že tyto vědomosti mohu předat jen kraniosakrálním terapeutům, ale poslední dva semináře mi jasně ukázaly, že toto téma je živé a důležité snad pro každého z nás. A protože není v mých silách kapacitně vyhovět všem zájemcům, rozhodla jsem se vytvořit pro toto téma celý online kurz tak, aby byl maximálně užitečný a prospěšný.
Přeji vám všem, kdo čtete tyto řádky, aby byl pro vás vagabund tulák dobrým průvodcem krajinou svého těla a abyste díky němu poznali, jak krásný domov duše uvnitř sebe máte. Tělo je dar.

Online webinář Tajemství bloudivého nervu se konal v listopadu 2022 a inspiroval mě k vytvoření online kurzu se stejným názvem, který si můžete zakoupit.

Po zakoupení tohoto online kurzu obdržíte přihlašovací údaje.

Obsah online kurzu:

  1. část: Nervus Vagus – seznamte se: video+obrázky+text
  2. část: Autonomní nervový systém: video+obrázky+text
  3. část: Neurocepce, propriocepce a interocepce – jak vnímáme? video+obrázky+text
  4. část: Úvod do polyvagální teorie: video+obrázky+text
  5. část: Praktická část
    V této praktické části na vás čeká průvodce Vagus Fitness, praktický sešit ke stažení, který vám pomůže k lepší kondici svého nervového systému. Také zde najdete prožitková cvičení v MP3 a návod k samoošetření a další podpůrné materiály.

Přístup k tomuto obsahu není časově omezený, budete jej mít k dispozici stále a můžete se k němu vracet, kdykoliv budete mít čas a chuť. Není to práce se sebou na jeden týden. Ale je to zábavné a inspirující, nudit se určitě nebudete. Tempo a intenzitu si určujete sami podle svých možností.

Koupit rozšířený webinář Tajemství bloudivého nervu

Pokud si nejste jisti, k čemu vám informace o bloudivém nervu a polyvagální teorii mohou být užitečné, podívejte se na tato dvě videa . Také si přečtěte články o bloudivém nervu a fasciích. A pokud uznáte, že to má pro vás smysl, kupte si online kurz a naučte se tyto poznatky aplikovat v praxi s podporou zkušeného průvodce.

Součástí online kurzu jsou také pravidelné skupinové online konzultace, které jsou ZDARMA.

Connective Tissue Cartilage Berkshire Bioscience Library

Fascie a bloudivý nerv

Jít na článek
polyvagal diagram

Bloudivý nerv a kraniosakrální terapie

Jít na článek
Vagus nerve

Nervus vagus: bloudivý nerv

Jít na článek

Těším se na setkání s vámi – Inka Tichá


A pokud budete mít pocit, že koupě online kurzu byla pro vás ztráta času a peněz,
napište mi, celou částku vám vrátím zpět.